Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

5 vianočných darčekov pod stromček pre prvé Vianoce bábätka

Vymyslieť, čo dať pod vianočný stromček pre malé bábätko nemusí vôbec také ľahké, ako sa na prvý dojem zdá. Aby ste nemuseli dlho rozmýšľať,

či sa bude darček hodiť pod stromček alebo nie, máme tu pre Vás 5 rád ako nespraviť zlý krok s jeho výberom.

 

1. Pamiatky na mieru

Na mieru vyrobené vianočné dekorácie majú výhodu, že majú rovno 2 možnosti využitia - je to darček, ktorý dáte pod stromček teraz, ale jeho využitie bude slúžiť do budúcna vo forme krásnej pamiatky. Takýmito dekoráciami môžu byť napríklad fotky dieťatka v peknom rámčeku, obraz s výstižným textom alebo menom bábätka, alebo aj vianočné dekorácie so spoločnou fotkou na vianočných ozdobách priamo na vianočnom stromčeku. Tieto darčeky sa následne môžu použiť ako výzdoba políc, čím vnesiete do domova okrem slávnostnej aj intímnu a osobnú atmosféru domova. Výhodou je, že takýto darček je možné využívať každý rok. Kto sa nerád pozerá na staré fotky a nezaspomína si na krásne časy Vianoc pri vianočnom stromčeku? 

 

2 Vianočné svetre

Darovať pod vianočný stromček teplý svetrík pre bábätko nie je nikdy zlou voľbou. V posledných rokoch sú v móde a nájdete ich v rôznych vzoroch. Medzi vzormi nájdeme tradičné vianočné so obrázkami sobov, Santa Clausa alebo vločiek alebo tradičné jednofarebné bez žiadnych vzorov, ktoré sú zlatou strednou cestou, pretože sa využijú počas celého roka a určite je pravdepodobnosť, že ho mamička nenechá poskladané v skrinke, pretože sa jej nepáči obrázok na ňom. Okrem tradičných nájdeme však aj extravagantné, ako napríklad svetríky s vianočnými svetielkami. Tieto svetríky sú trendom posledných rokov, pretože pri nich vznikajú pekné vianočné fotografie. Pokiaľ nie ste fanúšikmi svetrov, môžete vyskúšať darovať detskú mikinu.

 

3. Hračky na mieru

Rovnakým spôsobom ako s dekoráciami, tak aj s hračky pod vianočný stromček môžete ľahko prispôsobiť Vašim potrebám. Niektoré internetové obchody ponúkajú možnosti ako si dať vyrobiť napríklad plyšového medvedíka na mieru, napríklad, s menom bábätka. Okrem mena je veľmi príjemnou spomienkou na prvé Vianoce, ak mu dáte na svoju prvú plyšovú hračku nejaký odkaz, ktorý mu bude tento sviatok stále pripomínať. Tieto hračky sa stanú veľmi obľúbenou hračkou a neskôr veľmi sentimentálnou pamiatkou na Vás a na detstvo.

 

4. Pamätníček

Tento darček je zo začiatku skôr vianočným darčekom pre rodičov. Avšak kedy by bol najlepší moment zaznamenávať prvé spomienky na detstvo svojho dieťaťa ak nie na prvé Vianoce. Pamätníček môžete dať kolovať svojím blízkym, nech zanechajú nejaký odkaz pre bábätko. Keď vyrastie bude sa veľmi rado pozerať do tohoto pamätníčka, čítať odkazy, prezerať fotografie alebo s úsmevom sa pozerať na svoj prvý odtlačok ruky. Ako sme povedali, je to zo začiatku na rodičoch, aby tieto spomienky zbierali, ale neskôr tento pamätníček nadobudne vysokú hodnotu pre dieťa, ale samozrejme aj pre rodičov, ktorí si tiež radi zaspomínajú.

 

5. Knihy

Čítanie je jedným z najdôležitejších aktivít na správnu podporu rozvoja dieťaťa. Okrem toho si aj rodič môže oddýchnuť pri čítaní, koľkokrát sa stane, že bábätkom zaspí aj rodič. Kníh na výber je veľké množstvo, ale zo začiatku bude mať bábätko radosť z obrázkových a rozkladacích kníh. Môžete mu kúpiť aj nejaké s vianočnou tematikou, ktoré si budete čítať každé Vianoce a môže sa stať z toho milá tradícia. Ak začnete čítať svojmu dieťaťu od útleho veku, je vysoko pravdepodobné, že v ňom zanecháte stopu a bude v čítaní pokračovať aj neskôr. Knihy formujú život a nie je lepší čas začať dieťaťu čítať ako na Vianoce.

 

 

Späť do obchodu