Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Umelý stromček s PVC ihličím

Podorbné informácie o PVC stromčekoch nájdete dole na stránke

Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch v  materiáloch použitých pri výrobe umelých stromčekov, prečítajte si článok s názornými obrázkami. Článok nájdete, ak kliknete sem.

4 položiek celkom

Podrobné informácie o materiále, výhodách a skladovaní tradičných PVC stromčekoch nájdete nižšie po rozbalení

#showmore#

Čo je to tradičný PVC stromček?

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna rozprávková krajina. Vianoce boli v nej boli zásadne biele a vianočný stromček pestrofarebný a ligotavý. Možno sa na takého Vianoce pamätáte, lebo ste ich zažili v detstve alebo v mladosti. Ich hlavným symbolom bol tradičný PVC stromček (ale často aj živý!), ktorý bol umiestnený na menšom stolčeku, aby pôsobil vyšší. Na ňom viseli ligotavé girlandy, anjelské vlasy rôznych farieb, sklené ozdoby a nechýbali ani salónky. Tradičný PVC stromček sa v domácnostiach využíva už celé roky, preto si získal svoj prívlastok. Jeho ihličie je vyrobené z PVC fólie a je ploché. PVC stromček je cenovo dostupný, pretože jeho výroba je nenáročná a ani nie je drahá. Ak sa vkusne ozdobí, prípadne ozdobami zaplní natoľko, že sa ihličie zatieni, má šancu sa stať dôstojným symbolom vašich Vianoc.

Z akého materiálu je vyrobený?

Tradičný PVC stromček je vyrobený z polyvinylchloridu. Má kmeň a v ňom zabudované konáre, ktoré sú pružné, preto sa dá stromček po sezóne zložiť do kompaktného tvaru a pred Vianocami rýchlo a pohodlne opäť rozložiť. Môže sa však stať, že hoci je stromček umelý, pri skladaní alebo počas sviatkov pod ním nájdete pár plastových vlasov, ihličiek. Niektoré ostali na stromčeku voľne zavesené ešte počas jeho výroby a bola to len otázka času, kedy sa uvoľnia a odpadnú. PVC stromček sa vyrába tak, že sa natenko vylisovaný vinyl nakrája na tenké pásiky a tie sa potom nakrúcajú na drôtiky, z čoho vznikne umelá vetvička s ihličím. Ihličie má však zásadne plochý tvar a realisticky vyzerá iba z diaľky.

Prečo si zvoliť tradičný PVC stromček?

PVC je tradičný materiál používaný pri výrobe umelých vianočných stromčekov a mnohí mu ostávajú verní. Existujú aj krásne husté PVC stromčeky, za ktoré sa nemusíme hanbiť a ktoré nás napriek tomu veľa nestoja, len treba mať na takéto produkty šťastie. Výhodou tradičného PVC stromčeka je, že ho môžete vyťahovať rok čo rok a odbremeníte sa od výdavkov spojených s kúpou živého vianočného stromčeka. Ak porovnáme jeho cenu s cenou 3D vianočných stromčekov alebo 100% 3D stromčekov, ukáže sa nám ako jasný víťaz. Veď pred Vianocami máme toľko výdavkov, že si neprajeme utrácať ešte aj za drahú vianočnú výzdobu. Pokiaľ sa nepotrebujeme stromčekom chváliť pre jeho detailné prevedenie a realistický vzhľad, aj tradičný PVC stromček si svoju úlohu čestne splní a bude v našej obývačke hrdo stáť celé Vianoce, bez ohľadu na to, koľko sme zaň dali.

Ako ho poskladať?

Len čo pred začiatkom Vianoc takýto stromček vytiahnete z pivnice, po utretí vetvičiek vlhkou handričkou je pripravený na použitie. Už ho len vytvarovať narovnaním vetvičiek, ktoré ste pri skladaní stromčeka poprisúvali bližšie ku kmeňu. Vetvičky sa v prípade tradičných PVC stromčekov už dávno nenasúvajú do kmeňa, sú tam pripevnené, a preto je skladanie stromčeka rýchle a pohodlné. Jeho tvar si prispôsobíte podľa potreby. Môžete pracovať nielen s polohou konárov, ktoré sú pripevnené ku kmeňu, ale takisto aj s tvarom jednotlivých vetvičiek. Od vašej šikovnosti záleží, aký symetrický budete mať stromček. Skladanie tradičného PVC stromčeka nie je žiadna veda, chce to len pozorné oko a trpezlivosť. Máte tú výhodu, že už nemusíte stromček skladať ako kedysi, keď pripomínal skôr skladačku lego.

 

 

Ako sa oň starať?

Čím kvalitnejší stromček, tým menšiu starostlivosť si zväčša vyžaduje. Tradičný PVC stromček nestojí celý svet, preto sa oň nemusíme starať ako o nové auto či nábytok. Samozrejme, našu úctu si zaslúži ako čokoľvek, čo si kúpime za ťažko zarobené peniaze. PVC stromček je zhotovený z plastu, preto sa neodporúča ho vystavovať priamemu zdroju tepla. Keď stromček ozdobíte, postavte ho ďalej od radiátora, kachlí i kozuba. I pri jeho skladovaní myslite na to, že ho môže poškodiť bezprostredné okolie. Stromček je vhodné poskladať a zabaliť do tmavého ochranného obalu/krabice, aby naň nesadal prach či ho neohrozil hmyz. Dávajte tiež pozor, aby ste ho nepoložili na znečistenú podlahu v pivnici alebo garáži (oleje, rozpúšťadlá). Ak máte dostatok miesta na skladovanie stromčeka, najlepšie je vôbec ho neskladať, aby ste stromček nezničili neustálym posúvaním vetvičiek. Tie nikdy neťahajte neprimeranou silou.

Koľko vydrží tradičný PVC stromček

Životnosť tradičného PVC stromčeka sa odhaduje na desať a viac rokov. Všetko závisí od kvality prevedenia, ale aj od našej starostlivosti. Ak sa vyhneme prehnanému vykrúcaniu vetvičiek, ktoré by ich mohlo poškodiť, a naučíme sa stromček z času na čas poutierať vlhčenou handričkou, môže ako nový vyzerať aj celé roky. Chce to len istú dávku trpezlivosti. Po rokoch sa môže stať, že bude PVC stromček pôsobiť redšie, ale vzhľadom na jeho nízku cenu vás to príliš trápiť nemusí. Keď vypovie službu, jednoducho stromček odhodíte do zbernej nádoby s plastmi a kúpite si nový stromček. Opäť dostanete šancu zvážiť, aký typ vianočného stromčeka ozdobí vašu domácnosť. Tradičný PVC stromček, 3D stromček, full 3D stromček, zasnežený umelý stromček? Vždy je dobré kúpiť si ho v predstihu, keď sú ešte ceny umelých vianočných stromčekov nízke.

Späť do obchodu