Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

3D vianočný stromček

Čo je to 3D vianočný stromček?

#showmore#

Vianočný stromček 3D je vyrobený tak, že vetvičky, ktoré najviac vidieť, sú posiate ihličím s trojrozmerným tvarom, zatiaľ čo vnútro konárov tvorí klasické ploché ihličie, dodávajúce stromčeku potrebný tvar a hustotu. Preto je cena vianočného stromčeka 3D o niečo nižšia ako cena 100% 3D vianočného stromčeka, ktorý je pokrytý trojrozmerným ihličím kompletne, aj vo vnútorných častiach stromčeka. 

Moderný 3D vianočný stromček sa čoraz častejšie stáva súčasťou našej vianočnej výzdoby. 3D stromčeky sú elegantné a na prvý pohľad takmer na nerozoznanie od živých vianočných stromčekov. Okrem 3D stromčekov využívame aj 3D girlandy alebo 3D vence, ktoré pôsobia veľmi prirodzene. Medzi 3D stromčekmi nájdete jedličku, smrekborovicu, no hoci nevoňajú, očaria vás sviežim jemným ihličím, tentokrát však už nie plochým, ale zaobleným.

 

Podrobné informácie o 3D stromčekoch nájdete nižšie na stránke.

8 položiek celkom

Podrobné informácie nájdete po kliknutí nižšie na "chcem sa dozvedieť viac" 

#showmore#

Z akého materiálu je vyrobený?

Ak ste sa rozhodli pre kúpu 3D vianočného stromčeka, uvažujete prakticky a nadčasovo. Na rozdiel od tradičného PVC stromčeka má dlhšiu životnosť a aj oveľa realistickejší vzhľad. Keď si ho budete prezerať, môžete na chvíľu zapochybovať o tom, či je naozaj umelý. Môže za to technika výroby 3D stromčekov. Aby umelé ihličie nadobudlo realistický tvar, polyetylén (PE) je nalievaný do foriem, a keď stuhne, výsledkom je verná kópia vetvičky. Vo forme vznikne 3D ihličie z trvácneho a odolného polyetylénu, zatiaľ čo vnútorné časti stromčeka tvorené z plochého ihličia sú vyrobené z klasického PVC. Plochý vinyl sa nareže na pásiky a omotá sa na drôtiky, ktoré budú tvoriť vetvičku stromčeka. Kombinácia PVC a PE vás očarí. Ihličie, ktoré je na stromčeku najviditeľnejšie, má luxusný trojrozmerný tvar a to, ktoré nebije do očí, ostáva ploché a zahusťuje stromček.

 

Prečo si zvoliť 3D vianočný stromček?

Prečo by ste si mali zaobstarať radšej moderný 3D vianočný stromček? Hoci nás k tradičným PVC stromčekom ťahajú spomienky na detstvo alebo mladosť, keď nám starý stromček doslúži, je vhodné si zvoliť modernejší variant. Vyzerá lepšie, a keďže je zhotovený z polyetylénu, vyznačuje sa aj dlhšou životnosťou a kvalitnejším spracovaním. Cena 3D stromčeka sa príliš nelíši od ceny tradičného vianočného stromčeka. Môže za to kombinácia PVC ihličia vo vnútorných častiach stromčeka, ktoré slúžia na zahustenie stromčeka, a PE ihličia na vonkajších stranách vetvičiek, ktoré majú trojrozmernú podobu, pretože vznikali v špeciálnych formách. Ide teda o rozumný pomer kvality a ceny a nie je dôvod si takmer za rovnakú cenu zvoliť menej kvalitný stromček s nerealistickým vzhľadom.

 

Ako ho poskladať

Vedeli ste, že 3D vianočné stromčeky netreba zdĺhavo skladať? Kedysi sa umelé stromčeky zhotovovali z niekoľkých častí, vrcholec ste museli zapichnúť do kmienka a jednotlivé vetvičky na správne miesto podľa návodu, aby mal stromček pekný symetrický tvar. Dnešné 3D stromčeky vytiahnete z krabice a už iba vymodelujete konce vetvičiek, ktoré sa zdeformovali počas skladovania. Vetvičky sú hneď po rozbalení stromčeka roztvorené, ide o tzv. dáždnikový systém. Úpravy pri skladaní takéhoto vianočného stromčeka sú už len minimálne a odporúča sa stromček po sviatkoch nerozoberať, ale ho takto rozložený rovno uložiť na miesto, kde ho budete skladovať. Stačí ho zabaliť do tmavej fólie alebo do krabice, aby sa nezašpinil. Ako každý iný stromček, i 3D stromček potrebuje vhodný stojan. Väčšina sa predáva už spolu s ním, ale radšej si to pri nákupe overte.

 

 

 

Ako sa starať o 3D stromček?

Nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť, pristupujte k nemu ako ku klasickému PVC stromčeku. Stromček je dobré po rozbalení pretrieť navlhčenou handričkou. Dávajte pozor, aby ste s vetvičkami nemanipulovali s veľkou silou. Keď stromček vytiahnete z krabice alebo z tmavého ochranného obalu, umiestnite ho niekam mimo zdroja priameho tepla, teda ďaleko od kozuba, kachlí či rozhorúčeného radiátora. Plast a polyetylén by sa vplyvom dlhodobého pôsobenia tepla mohli zničiť. Stromček skladujte na suchom mieste, dobre zabalený, aby ho neznehodnotil prach, hmyz alebo nečistoty z podlahy. Odporúča sa stromček v zloženom stave odložiť a potom ho na sviatky už len hotový vytiahnuť. Čím menej budete manipulovať s vetvami, tým dlhšie vydržia. Keď sa o stromček budete správne starať, výrazne tým predĺžite jeho životnosť.

 

Koľko vydrží 3D stromček?

O tom, že bola kúpa 3D vianočného stromčeka výhodná, sa presvedčíte po rokoch aj sami. Stromček bude totiž stále vyzerať rovnako perfektne, ako keď ste si ho kúpili. Predpokladá sa, že tento druh stromčeka vám vydrží desať a viac rokov, všetko v závislosti od vašej starostlivosti, manipulácie so stromčekom a jeho skladovania. 3D vianočné stromčeky sa vďaka pokročilým materiálom a technikám výroby dokážu dožiť pokojne aj dve desiatky rokov, preto je dobré zvoliť si stromček, ktorý sa vám bude páčiť dlhodobo. Premyslite si typ stromčeka, jeho veľkosť, prípadne ďalšie doplnky ako osvetlenie, prítomnosť šišiek či umelého snehu. Aj keď na zemi občas nájdete trocha ihličia, neznamená to, že stromček doslúžil. Nám tiež občas padajú vlasy, no pri ich celkovej hustote to nepostrehneme.   

Späť do obchodu