Najskôr gule alebo svetielka na vianočný stromček?

Tradície hovoria, že práve prvý decemberový týždeň je ten, kedy sa v rodinách začali vyťahovať vianočné dekorácie a začínali s výzdobou vianočného stromčeku. Môžeme povedať, že na svete existuje toľko štýlov zdobenia, koľko je na svete ľudí. Pre každého, kto si vyzdobí svoj stromček, je to práve ten jeho, ktorý sa mu páči najviac. Štýl má síce každý iný, ale keď sme sa pýtali svojich najbližších, ako postupujú pri zdobení, tak aspoň pri postupe zdobenia vianočného stromčeku sa viacerí zhodovali. 


1. krok: modelovanie ihličia

Po postavení dielov stromčeka, je potrebné uložiť veľké vetvy tak, aby čo najviac zakrývali kmeň stromčeka. Aby vianočný stromček vyzeral ešte hustejšie, musíme každú vetvičku jednotlivo namodelovať tak, aby smerovali do rôznych smerov (hore, dole, doľava, doprava)  zostavení umelého stromčeka je potrebné, aby sme každú jednu vetvičku namodelovali.


2. krok: svetielká

Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, prvou ozdobou na stromček sú svetlá. Naši odborníci uprednostňujú biele svetlá, ale spresňujú, že to závisí od vkusu každého človeka.
To, čo určujú, je najlepší spôsob ich umiestnenia. Začnite odspodu smerom k špičke. Svetielka sa kľukatia od špičky jednej vetvy smerom do stredu a od stredu sa kľukatí smerom k špičke ďalšej vetvy. A tak ďalej, špirálovito sa šplhajúc k základni stromu. Zásuvka alebo základňa batérií, ak je veniec napájaný batériami, by mala byť blízko centrálneho kmeňa.
Na trhu je k dispozícii široká škála svietidiel.

3. krok: stuhy a veľké ozdoby

Po umiestnení svetiel by ste mali umiestniť stuhy, ak ich máte, a väčšie dekorácie, ako sú vetvičky, kvety alebo figúrky.
Odporúča sa umiestniť stuhy v tvare špirály smerom zhora nadol a mierne zastrčiť medzi vetvy. Vždy dbajte na to, aby boli medzery medzi jednotlivými zákrutmi stuhy symetrické.
Pri umiestňovaní ornamentov ich odborníci vždy umiestňujú tak, že medzi nimi vyznačia pomyselný trojuholník.

4. krok: vianočné gule

Vianočné gule sa tiež umiestňujú tak, že medzi sebou vytvárajú pomyselný trojuholník a snažia sa vyplniť prázdne miesta, ktoré zostali po umiestnení veľkých ozdôb.


5. krok: Malé ozdoby

Poslednou vecou, ktorú naši odborníci umiestňujú na stromček, sú menšie ozdoby, ktoré sú detailom, ktorým dodáte stromčeku osobný nádych. Umiestňujú sa tak, aby vyplnili všetky prázdne miesta na strome.

Späť do obchodu