Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Najskôr gule alebo svetielka na vianočný stromček?

Tradície hovoria, že práve prvý decemberový týždeň je ten, kedy sa v rodinách začali vyťahovať vianočné dekorácie a začínali s výzdobou vianočného stromčeku. Môžeme povedať, že na svete existuje toľko štýlov zdobenia, koľko je na svete ľudí. Pre každého, kto si vyzdobí svoj stromček, je to práve ten jeho, ktorý sa mu páči najviac. Štýl má síce každý iný, ale keď sme sa pýtali svojich najbližších, ako postupujú pri zdobení, tak aspoň pri postupe zdobenia vianočného stromčeku sa viacerí zhodovali. 


1. krok: modelovanie ihličia

Po postavení dielov umelého stromčeka, je potrebné uložiť veľké vetvy tak, aby čo najviac zakrývali kmeň stromčeka. Aby vianočný stromček vyzeral ešte hustejšie, musíme každú vetvičku jednotlivo namodelovať tak, aby smerovali do rôznych smerov (hore, dole, doľava, doprava).

2. krok: svetielka na stromček

Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, prvou ozdobou na stromček sú svetielka. Typické je biela farba alebo teplá žltá, ale veľba, samozrejme, závisí od vkusu každého človeka. Začnite odspodu smerom k špičke. Svetielka sa špirálovito kľukatia od špičky najvyššej vetvičky smerom nadol. 
Na trhu je k dispozícii široká škála svietidiel. Posledné roky sú obľúbené LED svietidlá kvôli tomu, že sú úspornejšie a trvácnejšie, ako klasické svetielka. V našej ponuke nájde inteligentné Twinkly LED svetielka, na ktorých si môžete zvoliť farbu a štýl blikania podľa vlastných predstáv.

3. krok: stuhy a veľké ozdoby

Po umiestnení svetielok by ste mali umiestniť stuhy, ak ich máte, a väčšie dekorácie. Odporúča sa umiestniť stuhy v tvare špirály smerom zhora nadol a mierne zastrčiť medzi vetvy. Vždy dbajte na to, aby boli medzery medzi jednotlivými zákrutmi stuhy symetrické. Pri umiestňovaní ornamentov ich odborníci vždy umiestňujú tak, že medzi nimi vyznačia pomyselný trojuholník.

4. krok: vianočné gule

Vianočné gule sa tiež umiestňujú tak, že medzi sebou vytvárajú pomyselný trojuholník a snažia sa vyplniť prázdne miesta, ktoré zostali po umiestnení veľkých ozdôb.

5. krok: Malé ozdoby

Poslednou vecou, ktorú odborníci umiestňujú na vianočný stromček, sú menšie ozdoby, ktoré sú detailom, ktorým dodáte stromčeku osobný nádych. Umiestňujú sa tak, aby vyplnili všetky prázdne miesta na stromčeku.

 

Tip: Prečítajte si viac o tom, ako dať svetielka na vianočný stromček

 

Späť do obchodu