Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Ako dať svetielka na stromček?

Či už máte umelý stromček alebo živý, vešanie svetielok na vianočný stromček môže byť náročná úloha, ale so správnymi technikami to môže byť zábavná a užitočná skúsenosť aj na ďalšie vianočné sviatky. Vyhnite sa častej chybe náhodného navliekania svetiel na stromček, pretože to môže značne sťažiť ich demontáž na konci sviatočnej sezóny. Namiesto sme pripravili návod, ako vytvoriť profesionálny vzhľad, vďaka ktorému bude váš vianočný stromček žiariť.

Začnite tým, že zistíte, koľko svetielok potrebujete na vianočný stromček. Dobrým pravidlom je priemerne 200 svetielok na každý meter výšky stromčeka, ale môžete pridať viac svetielok (alebo ich použiť menej) podľa vlastných preferencií. Skôr ako začnete svetielka vešať, zapojte ich a skontrolujte, či všetky fungujú. Počas práce ich nechajte zapnuté, aby ste videli, ako vyzerajú na stromčeku a mohli ľahko odstrániť prípadné tmavé miesta.

Ak chcete zavesiť svetlá na vianočný stromček vodorovne, cestujte okolo stromčeka a navíjajte svetlá. Ak však chcete dosiahnuť organickejší a prirodzenejší dojem, skúste ich navliekať trochu náhodne. Pri práci umiestnite niektoré svetlá hlbšie do konárov a niektoré umiestnite bližšie k prednej časti, aby ste vytvorili hĺbku. Ak máte mŕtve zóny v miestach, kde pripájate jeden svetelný reťazec k druhému, skryte nevzhľadnú zelenú zástrčku tak, že ju zasuniete hlboko do konárov.

Ak chcete zavesiť svetlá na vianočný stromček vertikálne. Začnite od spodnej časti a prepleťte každý reťazec do vetvičiek a z vetvičiek až na vrchol stromčeka a späť. Táto technika vytvára vnútornú žiaru a trojrozmernosť, ktorú nemožno dosiahnuť iným spôsobom. Ak vám niektorá vetvička opadáva alebo je vyčnieva, jednoducho ho odstráňte tak, že ho zozadu zastrihnete floristickými nožnicami.

Bez ohľadu na to, akú techniku si vyberiete, nezabudnite okolo šnúry svetielok omotať trochu drôtu, aby ste ho udržali na mieste, ak vaše svetlá nevisia presne tam, kde ich chcete mať. Voľné konce drôtu ohnite smerom k zadnej časti stromčeka, aby ste zabránili akémukoľvek poraneniu. Vďaka tomuto návodu budete môcť zavesiť svetlá na vianočný stromček ako profesionál a vytvoriť čarovnú sviatočnú výstavu, ktorá na každého urobí dojem.

 

Koľko LED svetielok potrebujete na vianočný stromček? Návod na odkaze.

Akú dĺžku vianočných svetielok potrebujete na vianočný stromček? Odpoveď v článku.

Späť do obchodu