Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Viete, kedy je vhodný čas na kúpu vianočného stromčeka?

Vianoce nikdy nie sú tak ďaleko, aby sme sa na ne počas roka nemohli začať pripravovať. A to sa na ne nemusíme pozerať ani príliš svetsky. Kto chce krásny vianočný stromček, musí skrátka zareagovať včas. Platí to rovnako pre živé stromčeky, ako aj pre tie umelé. Kedy je ten správny čas na kúpu vianočného stromčeka?

Keď sa svet naokolo zblázni...

Každý rok to je o tom istom. Na poslednú chvíľu zháňame nové moderné ozdoby na stromček, vence, nové vianočné svetielka a niekto ešte dokonca v decembri vybavuje poštu pre Ježiška. Myšlienky na prácu a domácnosť nás často zamestnajú natoľko, že si vianočné prípravy nechávame na poslednú chvíľu. A spolu s nami aj niekoľko ďalších vorkoholikov, s ktorými sa potom stretáme u predajcov živých vianočných stromčekov či v nákupných centrách. Tieto Vianoce to môže byť inak, stačí len zareagovať včas!

 

 

Kedy loviť ten najlepší živý vianočný stromček

Kto si kúpu živého vianočného stromčeka nechá na posledný týždeň či dva pred Vianocami, už nemusí nájsť, čo chce. Domnievať sa, že čím neskôr stromček kúpime, tým dlhšie vydrží, nám môže priniesť dávku sklamania. Všetky vianočné stromčeky sa u daného predajcu rúbu prevažne v rovnakom čase, a teda majú aj podobnú životnosť. Závisí už len od druhu stromčeka a od vašej manipulácie s ním, ako dlho vás stromček bude tešiť svojou sviežosťou a vôňou. Živé vianočné stromčeky sa oplatí vyberať, len čo sa u vás v meste ocitnú ich predajcovia. Vtedy máte najlepšiu šancu nájsť stromček snov, ideálne vysoký, hustý a perfektne súmerný.

Pamätajte však na to, že stromček musíte umiestniť do nádoby s vodou na miesto, kde sa bude vedieť dobre aklimatizovať. Najlepšie je dať ho do garáže, pivnice alebo na terasu či do zimnej záhrady. Predídete tým teplotnému šoku stromčeka. Podobne pristupujte k vianočným stromčekom kúpeným v kvetináčoch. Nezabudnite takýto stromček pravidelne polievať

Umelý už na jeseň

Predajcovia sa na vianočnú sezónu poctivo pripravujú celý rok. Snažia sa, aby už do jesene mali sklady naplnené a praskali vo švíkoch, aby si každý zákazník vedel nájsť taký druh stromčeka, ktorý mu vyhovuje. Primerane vysoký, široký alebo úzky, zasnežený alebo s 3D ihličím. Ak si budete umelý vianočný stromček vyberať v polovici novembra alebo na poslednú chvíľu v decembri, výber už nebude príliš široký a vyše polovica skladu už môže byť prázdna.

 

 

Najlepší výber umelých vianočných stromčekov býva už na jeseň, keď sa stretnete aj s výpredajom stromčekov či so zaujímavými novinkami. Spríjemnite si ponurú jeseň výberom vianočného stromčeka, nových ozdôb a zaujímavých vianočných dekorácií. Práve teraz je ten správny čas, aby ste začali premýšľať o štýle Vianoc u vás doma a skontrolovali úložné boxy s vianočnými ozdobami a svetielkami. Ani sa nenazdáte a budete počuť zvuk rolničiek.

Späť do obchodu