Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Aké prednosti má umelý vianočný stromček?

Zamilujte sa do umelého vianočného stromčeka. Tu sú jeho prednosti!

Vianoce nie sú tak ďaleko, ako by sa nám mohlo zdať. Kým vypukne šialenstvo spojené so zháňaním vianočných darčekov, výberom suchého pečiva, dekorácií či ozdôb na vianočný stromček, potrebujete si zaobstarať to najhlavnejšie, samotný symbol Vianoc. Aké sú najväčšie výhody umelého vianočného stromčeka?

Živý vs umelý. Ktorý vyhrá u vás?

Už sa vám niekedy stalo, že ste si kúpili zviazaný živý vianočný stromček, a keď ste ho doma rozbalili zo sieťky, boli ste nemilo prekvapení z nepravidelného tvaru či riedkych vetvičiek? Možno sa objavilo aj suché a padajúce ihličie, a to milovníkov čistoty zachmúri najviac. Komu by sa chcelo celé sviatky behať s vysávačom? Samozrejme, logika káže si vianočný stromček vyberať osobne a najlepšie z ponuky nezviazaných stromčekov, aby sme si ho mohli detailne prezrieť a predstaviť si, ako bude vyzerať u nás doma. Smreky a jedličky patria k najobľúbenejším vianočným stromčekom.

 

 

Očarí nás ich ihličie, tvar, ale najmä očarujúca vôňa, ktorá nás prenesie do detstva alebo rovno do hustého lesa. To, že živý stromček časom začne strácať ihličie, že sa kde-tu objavuje lepkavá živica alebo si niektorí alergici pri ňom občas zakašlú či zakýchajú, nás často od tohto typu stromčeka neodradí. Veď Vianoce sú len raz, preto preglgneme aj fakt, že rok čo rok investujeme do živého stromčeka nemalé peniaze a o dva týždne ho potom vyhadzujeme...

 

Umelý stromček na rozdiel od živého môžeme v závislosti od jeho kvality vyťahovať z pivnice rok čo rok. Dá sa jednoducho zložiť a rozložiť, nestráca ihličie, nelepí sa, nenúti nás k alergickým reakciám a to, čo rok čo rok ušetríme na kúpe živého stromčeka, môžeme minúť na darčeky pre našich blízkych. Alebo na nákup aktuálne moderných vianočných ozdôb či svetielok na stromček. A ako nahradiť príjemnú lesnú vôňu? Vetvičky čečiny, ktoré spracujete do ikebany, priviažete na zábradlie na schodisku, orámujete nimi vchodové dvere alebo si ich dáte len tak do vázy, vám budú voňať dostatočne. Ak sa táto aróma spojí s vôňou typických vianočných pokrmov alebo vonných tyčiniek a sviečok, o ducha Vianoc ukrátení nebudete.

Hoci nevonia, má exkluzívny vzhľad

Medzi hlavné výhody umelých vianočných stromčekov patrí jednoznačne ich životnosť. Lacnejšie PVC stromčeky zhotovené 2D technikou z diaľky môžu vyzerať ako živé, avšak keď sa im prizriete zblízka, spoznáte, že sú umelé. Bohatou výzdobou to zachránite. Špeciálnu kategóriu tvoria 3D vianočné stromčeky z polyetylénu, ktorých ihličie sa odlieva z foriem, preto si z výroby odnášajú prirodzený vzhľad a dlhú životnosť. Tieto vianočné stromčeky sú na vonkajších vetvičkách zdobené umelým trojrozmerným ihličím a v strede klasickým 2D ihličím. Ak si želáte stromček, ktorý je na nerozoznanie od živého, ten pravý pre vás bude full 3D umelý stromček, na ktorom všetko ihličie doslova pichá.

 

 

 

V kategórii umelých vianočných stromčekov si môžete vybrať akýkoľvek druh ihličnanu, ktorý sa využíva na Vianoce. Stačí si zvoliť vhodný rozmer, prípadne doplnky ako šišky alebo umelo zasnežené konáriky, a budete mať vianočný stromček na mieru. Jeho cena neprevyšuje cenu, akú by ste dali za živý vianočný stromček povedzme za 4 – 5 rokov. Pozrime sa na umelé stromčeky aj z pohľadu ekológie. Živý stromček sa síce vypestuje v špeciálnej škôlke, ale skutočne musí rásť niekoľko rokov, aby nás mohol potešiť dva týždne počas Vianoc? Potom končí v komposte, kde sa rozloží. Čo umelý stromček? Poteší vás, že moderné stromčeky sa vyrábajú z plne recyklovateľných materiálov. Ak teda po rokoch budete chcieť svoj stromček nahradiť iným typom, budete mať čisté svedomie, že sa z neho spracovalo čosi iné... Umelé vianočné stromčeky majú žiarivé farby, súmerný vzhľad, husté konáre, a preto sa stanú estetickým doplnkom vašich tohtoročných Vianoc.

 

Späť do obchodu