Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Aké vianočné dekorácie budú trendy v roku 2023?

Pripravujeme sa na ne pár mesiacov a odídu do dvoch týždňov... Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Milujeme ich pre farebnosť, svetielka, vôňu ihličia a vianočného pečiva, ale aj pre ich samotný zmysel. Tiež sa pred Vianocami radi zaoberáte dekorovaním príbytkov či exteriérov? Prečítajte si naše tipy, ako to tento rok spraviť exkluzívne!

Veselé a ligotavé!

Každý rok to u vás na Vianoce vyzerá rovnako? Je najvyšší čas na zmenu, pretože každý detail vplýva na to, aké spomienky a pocity si z Vianoc odnesieme. Nazrite do svojej škatule s vianočnými dekoráciami, a keď medzi nimi nájdete kúsky, ktoré budú korešpondovať s aktuálnymi trendmi, už ich treba len vhodne skombinovať, prípadne doplniť o čosi ďalšie. Ktorá črta na Vianociach sa nikdy nezmení? Ich žiarivosť a ligot. Preto sa určite nemusíte vzdať trblietavých alebo lesklých vianočných ozdôb. Dajte si ich na kopu a nebojte sa kombinovať zlaté, strieborné ani medené odtiene. Zámer je jasný – umiestniť na stromček všetko, čo dokáže nádherne rozptýliť svetlo z vianočných svetielok. Ligotavé vianočné dekorácie nie sú vhodné len na stromček. Tie, ktoré nie sú určené na zavesenie, si môžete položiť na okenný parapet, na poličku či stolík a spraviť z nich malé vianočné zátišie.

 

 

Alternatívou k lesklým dekoráciám sú neónové ozdoby, ktoré upútajú okamžite. Ich farbou alebo dokonca tým, že neónovo svietia. Neónové hviezdy, gule či iné tvary dajú vašej výzdobe moderný vzhľad, stanú sa oslavou vyspelej technickej doby a možno vám pripomenú svetlá na divokej párty. 

 

Tip: Prečítajte si viac o  moderných stromčekoch v roku 2023.

 

Ak máte radi pastelové odtiene, nežnú béžovú, ružovú, zelenú, fialovú, modrú, spojte ich do jedného sladkého bláznivého celku. Pri tomto type výzdoby nehrajú prím len vianočné gule, ale aj dekorácie pripomínajúce sladkosti – lízanky, zmrzliny, cukríky, mafiny, torty, šišky, makrónky... Možno to nie sú typicky vianočné ozdoby, avšak budú ladiť s tým, či si počas sviatkov nájdeme na tácke s vianočnými maškrtami.

 

 

Klasické vianočné dekorácie sú stále v hre

Myslíte si, že ste to celé roky robili zle? Zavŕtajte sa do vašich vianočných ozdôb. Ak tam nájdete šišky, orechy, jutové alebo kárované stuhy, vetvičky s bobuľami, zasnežené vianočné ozdoby alebo priehľadné cencúle, drevené dekorácie, budete mať tohto roku moderné vidiecke Vianoce! Prírodné dekorácie sú nadčasové a vhodné do akejkoľvek domácnosti. Hodia sa na vianočný stromček, ako závesné dekorácie nad jedálenský stôl alebo priamo na stôl. Spestríte s nimi girlandy i ikebany s čečinou.

 

 

Tohtoročné Vianoce však môžete skúsiť aj klasický štýl. To je presne ten, aký vidíte v tradičných vianočných filmoch. Nájdete tam veľa červenej, zelenej, zlatej, modrej, sú tam červené stuhy, zdobené vianočné gule, drobné postavičky, ale aj umelé kvety voľne rozložené po stromčeku alebo sa z nich vytvára girlanda, ktorá prechádza stromčekom ako tá klasická z retiazok. Takto ladená výzdoba má v sebe nostalgiu a pôsobí veľmi elegantne a slávnostne. Určite vaše Vianoce rozžiari a priestor zútulní hrejivými odtieňmi.

 

 

 

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ vianočnej výzdoby, podstatné je pravé čaro Vianoc. A to sa ukrýva v každom z nás, nie v nadiktovaných trendoch.

 

 

 

Späť do obchodu