Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Aký je rozdiel v materiáloch PVC a PE?

Rozdiel medzi 3D (PE) a PVC materiálom? 

Umelé vianočné stromčeky sa v priebehu rokov stávajú čoraz obľúbenejšími, nielen kvôli ich cenovej dostupnosti, ale aj preto, že to znamená, že stromček môžete uložiť na budúcoročnú sviatočnú sezónu. Pri výbere nového umelého stromčeka sa treba zamyslieť aj nad jeho materiálom, z ktorého je vyrobený. Ten rozdeľujeme na PVC a 3D materiál.

PVC materiál (ploché ihličie)

Nie je žiadnym tajomstvom, že umelé vianočné stromčeky sú už desaťročia neodmysliteľnou súčasťou vianočnej výzdoby. Väčšina z nich je vyrobená z PVC (polyvinylchloridu), čo je štandardný materiál pre bežné stromčeky. Pre vytvorenie ihličia sa používajú farebné pláty stlačeného PVC. Materiál sa rozreže na dlhé obdĺžnikové tvary a potom sa skrúti medzi dva drôty, aby pôsobil ako vetvy stromu.

Aj keď sa umelé stromčeky z PVC zdajú relatívne realistické z diaľky, zblízka vyzerajú neprirodzene kvôli pravouhlému tvaru ihličia. Napriek tomu sú stále veľmi populárnou alternatívou k pravým vianočným stromčekom, pretože sú cenovo dostupné. Ak hľadáte praktické a ekonomické riešenie pre vášu vianočnú výzdobu, umelý stromček z PVC môže byť skvelou voľbou.

.

 

 

Výber našich PVC stromčekoch nájdete na odkaze.

3D materiál (trojrozmerné ihličie)

Na druhej strane umelé stromčeky z PE materiálu (polyetylén), ktorý dokáže napodobniť vzhľad skutočného vianočného stromčeka. Ihličie je veľmi realistické kvôli tomu, že vzniká vlievaním tekutého PE materiálu do foriem, ktoré kopírujú ihličie skutočných stromčekov.

3D umelý stromček je vynikajúcou alternatívou k skutočnému vianočnému stromčeku. Stromčeky z PE materiálu poskytujú vynikajúcu realistickosť, v porovnaní s bežnými vianočnými stromčekmi z PVC. Čím viac PE materiálu má váš strom, tým realistickejšie bude vyzerať. Aj keď sú tieto stromčeky drahšie, ich kvalita a realistický vzhľad sú skutočne hodnotné a stanú sa kúzelným vianočným dekorom vo vašom dome.

 

3D stromčeky nájdete pod odkazom.

3D ihličie = kombinácia PVC a PE vetvičiek - realistický vzhľad šetrný k rozpočtu

Niektoré umelé vianočné stromčeky majú kombináciu materiálov PE a PVC. PE sa používa na špičkách stromu pre okamžitý realistický vzhľad, zatiaľ čo PVC sa používa ako výplň, aby strom vyzeral hustý a plný. Spotrebitelia tak môžu mať úžitok z vianočného stromčeka, ktorý pripomína živý, za menej peňazí.

 

FULL 3D umelé stromčeky

Sú vyrobené čisto z PE vetvičiek. Full 3D vetvičky na umelých vianočných stromčekoch napodobňujú vzhľad skutočných vetvičiek, čím vytvárajú prirodzený a ucelený vzhľad. Sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov, poskytujú dostatok priestoru na ozdoby a dekorácie a ponúkajú väčšiu odolnosť a podporu pre ťažšie predmety. Tieto vetvy sú fantastickou vlastnosťou, ktorú treba hľadať pri nákupe umelého vianočného stromčeka, pretože poskytujú realistickú a dlhotrvajúcu možnosť na sviatočné obdobie.

Prezrite si ponuku 100% 3D stromčekov.

 

Tip: Prečítajte si viac o moderných vianočných stromčekoch.

 

Späť do obchodu