Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Chcete efektívne zamaskovať stojan na vianočný stromček? Poradíme vám, ako na to!

Dôvodov, prečo by sme chceli zakryť stojan na vianočný stromček, môže byť niekoľko. Či máme umelý stromček, ktorý je na nerozoznanie od živého, a do stojana sa jednoducho nehodí, alebo máme starší typ stojana, ktorý sa nám už nezdá moderný, existujú spôsoby, ako stojan zamaskovať.

Praktická funkcia stojanov

Tiež si potrpíte na detaily? V tom prípade pre vás nie je dôležitý len samotný vianočný stromček, ale aj dekorácie, ktorými ho ozdobíte, a takisto aj stojan, v ktorom bude umiestnený. Kým živé stromčeky si pýtajú stojany s nádobkou na vodu, aby vydržali dlhšie čerstvé, umelé stromčeky sú oveľa menej náročné. Cez sviatky si vystačia v ľahučkom kompaktnom stojane, ktorý je im vyrobený na mieru tak, aby udržal váhu stromčeka aj vzhľadom na jeho rozmery. Mnohé stojany sú dizajnovo riešené tak, že funkčnosť prevýši štýl. Môžeme si vybrať aj nádherný kovaný stojan vo farbách od výmyslu sveta, tie sú však vždy o niečo drahšie a veľmi často zaberajú príliš veľa miesta v okolí stromčeka. Vytvoriť si ku krásnemu stromčeku zlý vzťah iba preto, že nás irituje jeho stojan?

 

 

Vianoce v štýle vintage

Aby sa vlk nažral aj ovca ostala celá, môžete svoj stojan na stromček efektne zamaskovať. Samozrejme, maskovanie je dobré prispôsobiť štýlu výzdoby. Vidiecky štýl, romantický štýl či vintage štýl si veľmi rozumie s jutovinou, s čipkou, vlnou, kožušinou, rôznymi plédmi, ale aj prútenými košmi, drevenými kvetináčmi, debničkami, súdkami alebo truhlicami. Máte čosi podobné doma? Stačí zapojiť fantáziu a v priebehu pár minút je nepekný stojan na stromček zaodetý do krásneho kabátika, ktorý bude dekorovať stromček sám osebe a možno aj prevýši krásu vianočných ozdôb.

 

Postavte pred stojan to, čo sa s Vianocami spája

Čoraz častejšie naše rodiny počas sviatkov navštevujú bradatí škriatkovia, plyšoví Santovia, soby,  drevené hojdacie koníky, snehuliaci a iné bytosti, ktoré sa nám s Vianocami spájajú. Vlastníte podobnú dekoráciu aj vy? Umiestnite ju pred vianočný stromček, aby stojan zakryla. Ak sa vám na Vianoce viac hodí postaviť k stromčeku betlehem, je to tiež cesta, ako nepútať pozornosť na stojan. Betlehemy plastové, drevené alebo papierové sú dostupné v rôznych veľkostiach, aj s podsvietením, a ak si vyberiete jeden z tých väčších, určite stojan zakryje.

 

 

Okrúhle koberčeky

Koberčeky sa pod vianočný stromček dávajú z niekoľkých dôvodov. Jednak aby stojan nedoškriabal podlahu, a jednak aby na podlahu nepadalo ihličie či živica. V prípade umelého vianočného stromčeka oceníte dizajnovú stránku koberčekov, pretože sa podieľajú na vytvorení akéhosi tematického kútika vo vašej domácnosti. Pomáhajú vám naštylizovať vianočný stromček a všetky dekorácie tak, aby to pôsobilo luxusne. Koberček navyše príjemne hreje, keď si k vianočnému stromčeku sadnete počas vianočného fotenia.

 

  

Rozložte k stojanu darčeky

Úplne najjednoduchšou cestou, ako zamaskovať stojan vianočného stromčeka, je rozložiť okolo stromčeka darčeky. Či naozajstné, alebo len dekoračné, je na vás. Väčšie a menšie krabice vo vianočných obaloch s mašľami pôsobia slávnostne a k vianočnému stromčeku neodmysliteľne patria. Nikto sa nebude čudovať, že sú tam. A potom si už len užívať čarovné okamihy.  

 

Späť do obchodu