Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Moderné farby a trendy tohtoročných Vianoc

Tiež sa rok čo rok radi vyšantíte pri vianočnom dekorovaní vašej domácnosti? No keďže trendy sa každý rok menia, je dobré byť v obraze. Pozrime sa spolu na moderné farby Vianoc v roku 2023 a potešme na Vianoce nielen svoju dušu, ale aj oči. 

 

Klasické farby s moderným nádychom

Klasická kombinácia červenej, zelenej a bielej nikdy neomrzí. V roku 2023 sú tieto tradičné farby stále populárne, ale s moderným nádychom. Odtiene červenej a zelenej sú hlbšie a intenzívnejšie, čo vaše dekorovanie ešte viac zvýrazní. 

 

Elegantná modrá a strieborná 

Modrá a strieborná sú farby, ktoré dodajú vašej vianočnej výzdobe elegantný a moderný vzhľad. Tieto farby vytvárajú osviežujúcu atmosféru, ktorá je v kontraste s tradičnými teplými farbami Vianoc. Modrá a strieborná môžu byť použité na vianočných guliach, ozdobách a svetelných reťaziach a vnesú do vašich domácností atmosféru pokoja. 


Matné farby s dramatickým efektom

Matné vianočné ozdoby sa postarajú o štýlový a sofistikovaný vzhľad vašej vianočnej výzdoby. Okrem toho jemne kontrastujú s lesklým povrchom iných dekoračných prvkov, a tak budete pár dní ohúrení týmto divadlom svetla a tieňov.

 

Pastelové farby pre večných romantikov

Pastelové farby ako svetloružová, svetlomodrá a pastelová zelená môžu dodať vašej vianočnej výzdobe romantické črty. Tieto farebné odtiene sú vhodné pre tých, ktorí majú radi nežnosť a eleganciu. Ak by ste však chceli v roku 2023 zaujať niečím špeciálnym, skúste miesto nežnej ružovej na stromček pridať trochu červenajúcu sa ružovú a zlatú svetelnú reťaz. Výsledkom budú pocity pohodlia a tepla.  

 

Zlatá a bronzová s luxusným vzhľadom

Zlaté a bronzové odtiene sú vždy spojené s luxusom. Tieto farby sú vynikajúcou voľbou, ak túžite svoju vianočnú výzdobu ozvláštniť. Zlatá a bronzová v kombinácii s inými farbami vám pomôžu vytvoriť veľmi elegantný vianočný interiér.


Bordová a smaragdovo zelená vo vašom vianočnom kráľovstve

Je to tak. Nič nepôsobí luxusnejšie ako práve táto farebná kombinácia. Ide o hlboké farby, ktoré sa hodia závesom, stuhám, prestieraniu, sviečkam i vianočným ozdobám. V kombinácii so zlatou pôsobia skutočne kráľovsky. Cíťte sa pár dní ako v rozprávkovom svete. 

 

Aj oranžová je IN!

Napadlo by vám niekedy ladiť stromček do oranžovej farby? Zväčša nás to ťahá k oveľa tradičnejším odtieňom. Cieľom tohtoročných Vianoc je však zaujať, preto zahoďme predsudky a predstavme si hlavné dôvody, prečo dať šancu farbe zapadajúceho slnka. Paleta pomarančovej, broskyňovej a zlatej dodá vášmu interiéru novú energiu. Predstavte si tú žiaru v tmavých zimných večeroch! Budete naplnení pocitmi veselosti, ktoré sa nám so sviatočným obdobím najviac spájajú.

 

Prírodné prvky pre pocity pohody

V posledných rokoch sa stále väčšej popularite tešia prírodné materiály. Borovicové šišky, vetvičky, drevené ozdoby a bavlna môžu pridať autentický štýl vašej vianočnej výzdobe. Pokiaľ sa u vás v domácnosti objavujú aj bežne počas roka, určite by ste ich mali zapojiť aj do svojej tohtoročnej vianočnej výzdoby.


Trendy vo vianočnej výzdobe v roku 2023

Rozhodnúť sa pre vianočné ozdoby, ktoré sú zhotovené z udržateľných materiálov, je obzvlášť v dnešnej dobe veľmi rozumné. Trendom je hľadať opakovane použiteľné, recyklovateľné a biologicky odbúrateľné dekorácie. Môžete si vyrobiť vlastné dekorácie z prírodných materiálov a spríjemniť si tak advent. Klasické sklenené ozdoby dodajú vašej vianočnej výzdobe nostalgickú hodnotu. 

 

Ak sa vám Vianoce spájajú s lesnými prvkami, okrem šišiek a žaluďov môžete do vianočnej výzdoby zapojiť lesné zvieratá ako jelene, sovy, líšky alebo veveričky. Experimentovať tiež môžete s veľkosťou a tvarom vianočných vencov. Vianociam 2023 vládne asymetria alebo nadrozmernosť. Na komodách, stolíkoch a stoloch nesmie chýbať naaranžované zátišie s horiacou sviečkou. Čím viac sviečok zapálite, tým útulnejšia atmosféra vznikne. 

 

Nezabudnite, že Vianoce by mali byť predovšetkým o pohode a radosti. Bez ohľadu na to, aké trendy aktuálne vládnu, dôležité je, aby ste si doma alebo v práci vytvorili také prostredie, ktoré vás urobí šťastnými a prinesie vám pocity pohody. Ak sa vám to podarí aj vďaka našim tipom na vianočnú výzdobu, budeme sa tešiť. Prajeme vám krásne a štýlové Vianoce!

 

Späť do obchodu