Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Tipy na správne skladovanie umelého vianočného stromčeka

Zainvestovali ste do luxusného vianočného stromčeka, pretože si neprajete rok čo rok kupovať nový? Moderné materiály majú tendenciu byť odolnejšie a vydržať dlhšie, avšak ani ten najodolnejší vianočný stromček vám nebude slúžiť desiatky rokov, ak sa oň nepostaráte správne. Ako na to?

Ako sa starať o vianočné stromčeky

Výhodou umelých vianočných stromčekov je, že ich nepotrebujete aklimatizovať na izbovú teplotu, nemusíte ich polievať ani pod nimi celé sviatky vysávať napadané ihličie. Nemajú takmer žiadnu charakteristickú vôňu, nepúšťajú živicu a majú krásny súmerný tvar. Stromček stačí vytiahnuť z pivnice, utrieť, vytvarovať do požadovaného tvaru a ozdobiť. Nemáte starosti s frézovaním kmeňa do stojanu a takisto sa nemusíte stromčeka zbaviť skôr len preto, že sa vysuší. S umelým vianočným stromčekom môžete mať Vianoce pokojne aj celý rok! Vyzerá vždy sviežo a luxusne, aj keď je odzdobený.

 

Čistota pol života

Než umelý vianočný stromček uložíte na odpočinok, je vhodné ho odzdobiť a zabaliť do nepriehľadnej fólie. Výrobcovia odporúčajú stromčeky neskladať, len v rozloženom stave odložiť do pivnice, garáže alebo technickej miestnosti. Väčšina ľudí však nemá priestor nazvyš, aby tam mohla mať celoročne rozložený stromček, preto sa nič nestane, ak vetvičky stromčeka prisuniete ku kmeňu a stromček zložíte. Určite ho však treba dať do krabice alebo fólie. Postaráte sa o to, že stromček vplyvom slnečného žiarenia nevybledne a nezapráši sa.

Nežná manipulácia

Či potrebujete stromček rozložiť, alebo zložiť, určite k procesu nepristupujte násilnícky. Stromček si pamätá! Nevyvíjajte priveľkú silu pri tvarovaní konárov a vetvičiek, aby ste materiál neznehodnotili či konáre nezlomili. Keď stromček na Vianoce vytiahnete, jemne mu poutierajte vetvičky suchou alebo navlhčenou handričkou. Zbavíte ho prachu, ktorý naň počas spánku nasadal. Stromček skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu nebezpečných látok a priameho zdroja tepla. Počas vianočných sviatkov ho postavte na miesto, kde ho neohrozí páľava z kozuba alebo rozhorúčeného radiátora.

Vyberte si nadčasový vianočný stromček

Základom trvanlivosti vianočného stromčeka je vybrať si taký model, ktorý vás neomrzí ani o pár rokov. Módne výstrelky bokom! Hľadajte taký dizajn stromčeka, ktorý vyzerá prirodzene a podvolí sa všetkým možným štýlom výzdoby. Smrek, jedlička či borovica by mali byť v rozmere, ktorý vyhovuje rôznym priestorom. Dnes sa tešíte z priestrannej obývačky, o rok bojujete s nedostatkom priestoru. Nezameriavajte sa preto len na typ ihličia a farbu stromčeka, ale aj na jeho rozmery, šírku a výšku. Umelý vianočný stromček sa vám odvďačí dlhou životnosťou aj v tom zmysle, že sa ho nebudete chcieť zbaviť pre nevyhovujúci vzhľad. A to nehovoríme o opotrebovanosti. Z našej širokej ponuky umelých vianočných stromčekov si vyberú aj tí najnáročnejší. Patríte medzi nich?

Späť do obchodu