Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Udržateľné a ekologické Vianoce

Nepáči sa vám, že sa z Vianoc stal obrovský biznis? Každý rok nás stoja nemalé peniaze. Nákup darčekov, aktuálne moderných ozdôb vo vhodnom odtieni a ešte aj potreba kupovať živý vianočný stromček rok čo rok... Na to treba jeden celý plat! Vymeňte živý vianočný stromček za kvalitný umelý a desiatky rokov nebudete musieť stromček kupovať.

 

Vianočná idylka

V nákupných centrách a na námestiach znejú koledy, vodiči si nesú v autách živé vianočné stromčeky a niektoré už vidno aj vo vedrách na balkónoch. Vtedy vieme, že Vianoce sa blížia. A vtedy aj môže nastať moment, keď spanikárime, pretože si uvedomíme, že my ešte vhodný vianočný stromček stále nemáme. Čo ak sú všetky krásne už vypredané? Vziať si domov príliš malý a nesymetrický stromček len preto, že sme zaspali na vavrínoch, nepoteší. Živý je však živý, bez ohľadu na cenu...

 

Výhody umelých vianočných stromčekov

A tu sa ozvú zástancovia ekologických myšlienok, ktorí nesúhlasia s pestovaním stromčekov na tieto účely. Veď dnes existuje množstvo krásnych umelých vianočných stromčekov, ktoré sú na nerozoznanie od živých a majú množstvo iných bonusov:

 

  •       dlhá životnosť,
  •       súmerný tvar,
  •       ideálny objem,
  •       výška podľa výberu,
  •       možnosť zvoliť si preferovaný druh (jedľa, smrek, borovica),
  •       možnosť vybrať si z ponuky ihličia (2D, 3D, full 3D),
  •       efekt snehu, zabudované osvetlenie atď.

Plastová alternatíva

Hoci by sa mohlo zdať, že umelý vianočný stromček zaťaží životné prostredie, treba sa na vec pozrieť inými očami. Tradičný umelý vianočný stromček, ktorý je zhotovený z PVC a má ploché ihličie, skutočne nie je príliš šťastným rozhodnutím, pretože nemá veľmi dlhú životnosť. Tento druh stromčekov by ste si museli kupovať povedzme každých desať rokov, aby ste sa stromčekom mohli naozaj kochať. Každých desať rokov teda prihodíte na kôpku plastu svoj starý umelý stromček. 

Umelý stromček z udržateľných materiálov

Existujú však umelé stromčeky, ktoré sú zhotovené z recyklovaných materiálov a sú aj plno recyklovateľné. Ide o stromčeky zhotovené z odolného polyetylénu, ktoré sa dnes zhotovujú pomocou trojrozmerných foriem. Preto aj výsledný produkt vyzerá, akoby bol práve vyrúbaný z lesnej škôlky. Môžete si vybrať z ponuky 3D vianočných stromčekov, ktoré sú tvorené 3D ihličím na najviditeľnejších častiach stromčeka, a 2D ihličím, ktoré tvorí vnútro stromčeka pre dotvorenie objemu, alebo z ponuky full 3D vianočných stromčekov. Na nich ploché PVC ihličie nenájdete, pretože sú celé zhotovené z trojrozmerného polyetylénu.

Investícia, za ktorú vám bude príroda vďačná

Hlavnou výhodou stromčekov z polyetylénu je ich niekoľkoročná životnosť. Tu už nehovoríme o jednej desiatke rokov. Ide o stromčeky, ktoré sa môžu pokojne aj dediť, všetko v závislosti od starostlivosti o stromček. Rok čo rok teda ušetríte na kúpe stromčeka, a zároveň odbremeníte prírodu od plastového odpadu, ktorý by vznikal, ak by ste sa nekvalitných stromčekov po pár rokoch zbavovali. Koľko takýchto stromčekov by ste za celý život vyhodili? Možno aj štyri a viac.

 

Prezrite si ponuku kvalitných a dlhotrvácnych umelých vianočných stromčekov na stránkach mojvianocnystromcek.sk a vyberte si taký, ktorý bude súčasťou vašich Vianoc po celý váš život.

 

Späť do obchodu