Oplatí sa kupovať vianočný stromček s LED osvetlením?

Každým rokom je trh s umelými vianočnými stromčekmi čím ďalej tým viac preplnený, preto je ťažké vybrať si kde začať. V obchodoch a eshop-och môžeme nájsť rôzne modely vianočných stromčekov, napríklad, podľa materiálu, z akého sú vyrábané (PVC, 100% PE alebo kombinácia PVC a PE materiálu), podľa druhu (smrek, borovica, jedľa), ale nájdeme aj rôzne farebné prevedenia, alebo zasnežené vianočné stromčeky. Najnovším doplnkom, ktorý výrobcovia začali ponúkať sú stromčeky, ktoré sú od výroby vopred osvetlené - predsvietené stromčeky. Predsvieteným vianočným stromčekom sa chceme venovať hlbšie v tomto článku a predovšetkým Vám chceme pomôcť pri výbere toho pravého stromčeka, ktorý vám vyčarí tú najkrajšiu vianočnú atmosféru. 

Výhody stromčekov s LED osvetlením 

Úspora času - Pri ozdobovaní stromčeku sa ľudia delia na dva tábory. Jeden tábor berie ozdobovanie stromčeku, ako neoddeliteľnú súčasť vianočného obdobia a ozdobovaním strávia aj celý deň, druhá strana má tiež rada ozdobovanie stromčeku, ale chceli by to mať čo najrýchlejšie z krku a venovať sa pečeniu, upratovaniu apod. Preto pre túto skupinu ľudí sú predsvietené stromčeky ideálnou voľbou. Ak si kúpite takýto stromček, nočná mora z každoročného rozmotávania svetielok sa stane minulosťou a jediné, čo budete musieť spraviť je vybrať stromček z krabice, postaviť stromček na stojan, namodelovať konáre a zapojiť stromček do elektriny. Rovnako ako pred Vianocami, tak aj po Vianociach sa nebudete musieť namáhať so skladaním stromčeka a namotávaním káblu od svetielok. Jednoducho stromček odpojíte a poukladáte do krabice.

Úspora energie -  vopred osvietené stromčeky používajú LED svietidlá, ktoré sú energeticky úsporné.

Nevýhody stromčekov s LED osvetlením 

Vyššia cena - za pohodlie sa platí, preto to nie je inak ani v prípade predsvietených vianočných stromčekov. Tieto stromčeky budú mať vždy vyššiu cenovku ako normálny neosvetlený stromček. Vopred LED osvetlený umelý vianočný stromček v kombinácii PVC a PE ihličia s výškou 180 cm stojí v priemere od 450 eur čo je o 200 eur viac ako neosvetlený stromček rovnakej kvality. Samozrejme, nájdete aj lacnejšie, ale stromčeky s nižšími cenovkami majú menej LED svetielok, čo spôsobí, že stromček bude pôsobiť veľmi nevýrazne a nebudete z neho vyžarovať vianočná atmosféra.

Dĺžka životnosti LED osvetlenia - pri kúpe nového umelého stromčeka nepredpokladáte, že by ste stromček za najbližších 5 rokov museli meniť. Avšak pri stromčekoch, ktoré sú vopred osvetlené, sa vám takáto situácia môže veľmi ľahko naskytnúť. Tieto LED svietidlá sú bohužiaľ na stromčeku pripevnené napevno, takže budete si musieť kúpiť nový stromček, alebo kúpiť nové svietidlá, čo predstavuje ďalšie zbytočné výdavky a stromček stratí svoju krásu, keď budú na ňom zbytočne visieť nefunkčné svetielka.

Flexibilita - ako sme už viackrát spomenuli, osvetlenie je na stromčeku prichytené napevno a rovnako aj farba osvetlenia je daná nastálo a nedá s zmeniť. Trendy a témy vianočných ozdôb sa každý rok menia a Vy sa rozhodnete, že by ste tie staré vymenili za tie nové moderné, môže nastať problém, že vám nebude ladiť vianočná ozdoba stromčeka so svetielkami. Toto znamená, že pri kúpe nového stromčeka s LED osvetlením budete musieť zachovať rovnaké motívy a farby, kým sa nerozhodnete pre nový vianočný stromček. Rovnako ako nemôžete meniť farbu, tak nemôžete meniť ani počet svetielok a ako sme pri cene stromčeku spomínali, čím viac svetielok, tým drahší stromček.

Váha - vopred osvetlené vianočné stromčeky bývajú v porovnaní s obyčajnými neosvetlenými stromčekmi oveľa ťažšie, čo môže spôsobiť ťažkosti pri rozkladaní ale aj následnému skladovaní, hlavne ak stromček skladujete v podkroví, na vrchu skrinky.

Časté reklamácie - výroba vopred osvetlených stromčekov podlieha masovej výrobe a výrobcovia nemajú pod kontrolou každý stromček a často sa stáva, že LED osvetlenie na stromčekoch nefunguje už od výroby, a preto je potrebné stromček opätovne zabaliť a poslať naspäť predávajúcemu. Táto výrobná chyba Vás stojí čas a niekedy aj dodatočné poštovné poplatky. Okrem možných výrobných porúch sa stáva, že počas prepravy dôjde ku poškodeniu stromčeku kvôli neohľaduplnému zaobchádzaniu a poškodí sa buď kábel LED osvetlenia alebo sa rozbijú svetielka, preto budete musieť opäť stromček zabaliť a posielať na reklamáciu. Každá reklamácia si vyžaduje nejaký čas, preto hrozí, že ak si nekúpite stromček včas, reklamovaný stromček môže prísť až po Vianociach.

Zhrnutie našimi očami

Ak zvažujete kúpu nového umelého stromčeka a neviete sa rozhodnúť medzi stromčekom s LED osvetlením alebo neosvetleným, treba zvážiť výhody a nevýhody každého z nich. V tomto článku sme si rozobrali dobré aj zlé vlastnosti vopred osvetlených stromčekov a môžeme konštatovať, že tieto stromčeky okrem šetrenia času iné benefity neponúkajú. Keď ste sa rozhodli kúpiť nový umelý vianočný stromček, pravdepodobne neplánujete investovať do kúpy nového stromčeka najbližších 5 rokov, čo by hrozilo pri kúpe stromčekov s LED osvetlením. Pri kúpe klasického neosvetleného stromčeka predídete všetkým nevýhodám predsvietených a navyše budete ekologický. Neosvetlený stromček si môžete vyzdobiť a prispôsobiť podľa seba a nehrozia problémy s osvetlením, čo vám istotne umožní požívať stromček viac ako 5 sezón. Čo sa týka ušetreného času, sme názoru, že Vianoce si treba užiť so všetkým, čo k tomu patrí, ako aj vyzdobovanie vianočného stromčeka, do ktorého môžeme zapojiť celú rodinu a môžeme spoločne tráviť čas, o čom vianočné sviatky v podstate sú. Ak chcete ušetriť čas máme pre vás lepšiu variantu a tou sú naše stromčeky, ktoré disponujú s technológiou SnapTREE, ktorá vám ušetrí čas pri rozkladaní a zložení vianočného stromčeku. U nás sme zvažovali všetky tieto faktory a rozhodli sme sa, že takéto vianočné stromčeky nebudeme ponúkať, a preto sme stromčeky s LED osvetlením nahradili klasickými kvalitnými a jedinečnými stromčekmi, ktoré vám prinesú do domova vytúženú vianočnú atmosféru a pohodu.

 

 

Späť do obchodu