Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Ako si vybrať správny umelý stromček? NÁVOD!

Vianočné stromčeky zohrávajú veľkú úlohu v našich obľúbených sviatočných tradíciách. Zdobíme ich, rozbaľujeme darčeky a oslavujeme pri nich s rodinou a priateľmi. Pred kúpou nového vianočného stromčeka je dobré mať informácie, ktoré Vám uľahčia jeho výber. Záleží nám, aby ste boli s kúpou spokojný, preto sme tieto informácie dali na jedno miesto a vytvorili "návod", v ktorom sa Vám bude snažiť pomôcť pri výbere ideálneho vianočného stromčeka pre váš domov, na ktorý sa budete hrdo pozerať celé vianočné sviatky.

Umelé vianočné stromčeky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a tvaroch a požívajú rôzne technológie. Aby ste zúžili svoje možnosti, ako prvé si vyberte miesto a zistite, aké máte priestorové možnosti. 

Aká výška je pre stromček ideálna?

Pravidlo býva, že medzi špičkou stromčeka a stropom bolo aspoň 6 cm. Treba zohľadniť špičku stromčeka s jeho ozdobou a nezabudnúť na stojan, ktorý pridáva stromčeku na výške. V našom e-shope vám poskytujeme informáciu o výške stromčeka, v ktorej je zohľadnený aj stojan. Každý má iné možnosti, a preto máme pre Vás nachystané vianočné stromčeky vo výške 180 cm a 220 cm. 

180 centimetrovTáto veľkosť umelých vianočných stromčekov je navrhnutá tak, aby sa hodila do väčšiny domov s priemernou výškou stropu. Hodia sa hlavne do bytov, kancelárií a priestorov, kde je potrebné šetriť s priestorom. Svojou veľkosťou si nájde svoje miesto. Všetky výšky na stránke zahŕňajú stojany. Prejsť do kategórie umelý stromček 180 cm.

220 centimetrovNajlepšia veľkosť pre stropy s výškou 2,4 cm - 2,7 cm. Ideálne do väčších bytov, domov, recepcií ale aj predajni, kde je dostatok priestoru na to, aby stromček vynikol a zaujal svojou šírkou, hustotou a hlavne prirodzenosťou. Táto veľkosť patrí medzi najobľúbenejšiu veľkosť. Prejsť do kategórie umelý stromček 220 cm.

Aký je rozdiel v 3D umelý stromček a klasický vianočný stormček?

Rozdiel spočíva v tom z akého materialú pozostáva umelý stromček. Buď vianočný stromček pozostáva čisto z PVC materiálu (klasický vianočný stromček) alebo v kombinácií PVC a PE materiálu (3D umelý stromček).

PVC (klasický umelý stormček)Tradičné vianočné stromčeky, ktoré sú vyrábané z PVC materiálu sú cenovo najdostupnejšie. Pri použitý PVC materiálu vieme dosiahnuť potrebnú hustotu stromčekov, aby vyzerali z diaľky pekne a plno. Ihličie je mäkké, ploché a pružné s tradičným vzhľadom umelých vianočných stromčekov.

 

3D stromčekyPri výrobe vianočných stromčekov je použitý PVC materiál, ktorým sa vypĺňa vnútro stromčeka, za účelom vyšššej hustoty stromčka. Tieto vetvičky z PVC fólie nie sú na oko veľmi vidieť. Na končekoch vetvičiek je použité ihličie z PE materiálu, ktoré presne imituje štruktúru, textúru a farbu živých stromčekov. Realistickosť je dosiahnutá tým, že pri výrobe sa materiál vlieva do formy, ktoré kopírujú živé vetvičky. Kombináciou PVC aj PE materiálu, je možné sa dostať na rozumnú cenu za nádherný stromček, ktorý je kvality a má prírodný vzhľad. 

 

100% 3D stromčekyNa trhu nájdeme aj stromčeky, ktoré sú vyrobené z čisto PE materiálu. PE vetvičky sú použité na vnútornú ale aj na vonkajšiu časť stromčeka. Tieto druhy stromčekov sú najlepšou kópiou živých stromčekov, ale ich cena tomu aj zodpovedá a sú tou najdrahšou variantnou. V niektorých prípadoch sú stromčeky aj 2x tak drahé, pričom veľmi podobný vzhľad dosiahnete aj za nižšie ceny, ako napríklad so stromčekmi, ktoré sú vyrábané kombináciou PE a PVC materiálu U nás tieto stromčeky, bohužiaľ, túto sezónu nemáme k dispozícií.

 

Tejto téme sa bližšie venujeme v tomto článku

 

Systémy prichytenia vetvičiek

Umelé vianočné stromčeky majú 2 typy systémov, ktorými sú vetvičky prichytené na kmeň stromčeka.

Jedným z nich je systém, kde sú vetvičky napevno prichytené odolným a ohýbateľným drôtom ku kmeňu. Po postavení stromčeka stačí len jednoducho vetvičku po vetvičke postupne rozložiť (každá je už na svojom mieste). Po sviatkoch stačí len vetvičky naspäť poohýnať do pôvodného stavu a zabaliť do krabice. Tento systém majú všetky naše PVC stromčeky.

Druhým systémom je dáždnikový systém. Vetvičky umelého stromčeka sú zavesené na kmeni, čo umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu so stromčekom pri jeho stavaní. Po postavení jednotlivej časti stromčeka na stojan sa vetvičky samé rozprestrú a stačí už len namodelovať ihličie podľa svojej predstavy. Rovnako rýchle je aj zloženie, kedy stačí len vetvičky dať  do pôvodného stavu, preklopiť časť stromčeka, dať do krabice a je vybavené. 

Jedľa, borovica alebo smrek? Aký je v nich rozdiel?

Umelý stročmek jedľa, ktoré u nás nájdete sa, vyznačujú prírodnou sýtozelenou farbou, ktorá identicky imituje vzhľad živej jedle. Okrem toho jej ihličie je veľmi husté a končeky ihličia sú charakteristicky smerujúce nahor. V našej ponuke máme iba jeden model jedličky, ale za to overený model, a tým je Jedľa Moyuta, ktorý vidíte nižšie na obrázku.

 

 

Umelý stromček borovica sa vyznačujú veľmi hustým a širokým ihličím, čím naberajú plné tvary. Ihličie borovice je oproti ostatným stromčekom dlhšie.  

 

Smrek je obľúbeným umelým stromčekom medzi zákazníkmi. Je to z dôvodu jeho hustého uloženia ihličia. Vetvičky sú rovnomerne rozložené tak, aby stromček pôsobil husto, prirodzene ,a aby neunikol žiadnej pozornosti.

Zasnežený umelý stromček je hitom poslené roky. Na vianočný stromček je nanesený umelý sneh, ktorý imituje ten prírodný. 

 

Späť do obchodu