Nájdete nás na adrese Odbojárov 297, TOPOĽČANY

Aby boli vaše vianočné vence najkrajšie v okolí

Máte radi predvianočné prípravy? Trvajú často aj niekoľko týždňov, preto nás vždy zamrzí, že Vianoce tak skoro odídu. Kým sa vianočné šialenstvo naplno prejaví, začnite uvažovať nad farebnosťou vašej vianočnej výzdoby a dizajnom vianočného venca. Poradíme vám, ako veniec ozdobiť, aby sa hodil na stôl i na dvere.

 

Ozdobte si ich viac

Vianočný veniec, adventný veniec. Môžeme ho volať akokoľvek, no každý z nich nám pripomína, že najkrajšie sviatky roka sa blížia. Zatiaľ čo adventný veniec máme v domácnosti len jeden a kladieme ho zväčša na jedálenský alebo konferenčný stôl, aby sa mohol stať súčasťou našich nedeľných rituálov (zapaľovanie adventných sviečok), vianočných vencov môžeme mať pripravených, koľko chceme. Zavesené nad kozubom, na dverách zvonka či zvnútra, na zrkadle, opreté len tak na polici, na komode, na rímse kozuba, na stene miesto obrazu, všade budú rozsievať tú správnu vianočnú atmosféru. Len si treba dať pozor, aby sme zachovali jednotnú farebnosť a štýl. Nejde o to vyskúšať všetko, čo sa nám páči. Vianočné vence majú naše príbytky dekorovať, vniesť do nich zeleň, ligot, prírodné tóny či konkrétne farby.

 

 

Vianočné vence na stôl

Ako ozdobiť naše vianočné vence, aby sme sa za ne nemuseli hanbiť? Základ je nájsť správny veniec. Najlepšie je veniec nevytvárať zo živej čečiny, pretože by vám rýchlo vyschol a dlho by ste sa zo svojho diela netešili. Ak si kúpite umelý vianočný veniec, klasický plastový alebo 3D veniec, polovicu práce už máte za sebou, pretože sa nemusíte hrať s tvarom venca a jeho hustotou. Kým veniec začnete zdobiť, už by ste mali mať predstavu o farbách vianočného stromčeka a ostatnej výzdoby.

 

Veniec môžete zdobiť čímkoľvek. Ak si zvolíte prírodný veniec, pristanú mu sušené plody, zväzky škorice, oriešky, šišky či zaujímavé vetvičky. Na takéto vence sa hodia aj medovníky, jutové alebo šité látkové ozdoby.

 

Tip: Prečítajte si viac o tom, aké vianočné dekorácie budú trendy v roku 2023.

 

Veniec na stôl či na stenu môže byť tvorený aj z vianočných gúľ. Ideálne z gúľ rôznej veľkosti. Čím viac gúľ naň nalepíte, tým menej iných ozdôb sa vencu bude žiadať. Nechceme predsa veniec prekombinovať. Medzi modernými vianočnými ozdobami nájdeme pierka, drobné zvieratká, anjelikov, ale aj drevené ozdoby, sane, lyže, chalúpky, vianočné ruže, lízanky či postriebrené alebo pozlátené vetvičky.

 

 

Akú farbu venca si zvoliť?

Každý má svoje obľúbené vianočné farby. Vládne medzi nimi červená, zlatá a modrá, no čoraz častejšie aj bledoružová alebo biela. Môžete si vyrobiť veniec, ktorý bude celý červený, ale tiež ho môžete doplniť o zlaté prvky. Biele vence zasa symbolizujú zimu a čistotu. Vetvičky poprášené snehom a mrazom sú pre Vianoce typické. Ružové ozdoby na vianočné vence sú nežné a moderné, hoci sa nám s tradíciami veľmi nespájajú. Vyniknú v kombinácii s bielou, zlatou i striebornou. Nerozhodní si môžu vytvoriť pestrofarebný veniec, na ktorom sa bude dať zakaždým čosi nové objaviť. Veniec si môžete vylepšiť pridaním LED svetielok.

 

 

Vítajú vás v duchu Vianoc

Moderné domácnosti si dnes nevieme predstaviť bez tematického venca na dverách. Má svoje čaro. Víta vás i vaše návštevy a hneď pri vstupe vás správne naladí, prípadne vás pripraví na to, akú výzdobu môžete čakať za dverami. Vianočné vence na dvere by mali byť dostatočne veľké, aby vynikli. Ozdobte si ich podobne ako vence na stôl, len myslite na správne pripevnenie a vhodný druh ozdôb, aby počas sviatkov z venca neustále niečo nepadalo priamo pred dvere. Zaveste na veniec veľkú mašľu alebo ho spojte s girlandou vedúcou po obvode dverí. Ak zachováte štýl venca a správne ho farebne zladíte, určite nebude pôsobiť gýčovo. K elegantnému vencu patrí aj zasnežený vianočný stromček pred dvere. Vyberte si z našej ponuky a vyšperkujte váš vchod do dokonalosti.

Späť do obchodu